KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815031
*
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 16:42:27
1
100 kr
14/10 18:56:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 16:42:27 | 1 | 100 kr |
| 14/10 18:56:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



